Adana Bebek Masajı
7 Nisan 2021

Adana Bebek Masajı

Bebek Masajı

Bebeklerin fiziksel, bilimsel, sosyal ve duygusal gelişimine olumlu etkisi tüm dünyada kabul gören bebek masajının annelere öneriden öteye geçemediği ülkemizde bir ilk gerçekleştirdik. Bebek masajı, bebeğin bedensel ve ruhsal yönden gelişimini destekleyen, sayısız faydaları olan bir uygulamadır.

Faydaları

Bebeğin sağlıklı büyümesi, gelişmesi, kan dolaşımının hızlanması, kas-iskelet sisteminin gelişmesi ve bağırsaklarındaki biriken gazın çıkarılması gibi pek çok fizyolojik yararlarının yanı sıra, bebeğin çevresiyle iletişimini de güçlendirir.

Suda Dans

Bebeklerinizin sağlığı ve güvenliği düşünülerek tasarlanmış jakuzilerimiz bebek sağlığına uygun su sıcaklığının seans boyunca sabit kalmasını sağlar. Bebeklerde rahatlama sağlayan farklı renklerde ışıklar mevcuttur. Jakuziler normal şebeke suyu ile doldurulup PH dengesini korumaktadır.

Bebeğinizin Beyin ve Kas Gelişimi Pratik ile Gelişir

Hidroterapi, bebeğinizin zihinsel ve motor becerilerinin gelişmesini destekler, daha bilinçli ve kontrollü hareket etmesine yardımcı olur. Beyin ve kas gelişimi, bebeğinizin ne kadar bunları harekete geçirmesine bağlıdır. BabyGo spa’da bebeğiniz, ihtiyacı olan özgürlüğe ve alana kavuşmakla kalmayıp kendi gelişimlerinin hızında öğrenirken de eğleneceklerdir.

Faydaları

Sudaki direnç ile kas ve iskelet sistemi gelişir.
Sindirim ve dolaşım sistemlerine olumlu katkı sağlar.
Suyun göğüs kafesine uyguladığı basınç, akciğerlerin kapasitesini göğüs kaslarını geliştirerek arttırır ve solunum sisteminin gelişmesine yardımcı olur.
Doğuştan olan yüzme refleksleri harekete geçirilir ve bebeğiniz hareketlerini kontrol etmeyi öğrenirken koordinasyon becerileri gelişir.
Hareket kabiliyetini artırır.
Eklemlere bağlı kaslarının gelişimini sağlar.
Dolaşım, sindirim ve solunum sistemini düzenler.
Kolik sorununun etkilerini azaltarak, iyileşmesinde etkin rol oynar.
Gerginliğini azaltarak sakinleşmesini sağlar.
Uykunun düzene girmesini kolaylaştırır.
Kendisine ve çevresine karşı güven duygusunun gelişiminde etken rol alır.

Adana Bebek Masajı