Bebek Gaz Masajı
8 Temmuz 2021

Bebek Gaz Masajı

Öncelikle bebek gaz masajı için doğal ve kokusuz yağları tercih ediyoruz. Organik zeytinyağı ve susam yağı en doğru yağlar.

Bebek Gaz Masajına başlamadan önce bebekle iletişime geçmek, onunla göz kontağı kurmak önemli. Masaj için bebekten onay almayı da öneriyorum ben. Böyle olunca bebekler iyi ve pozitif bir dokunuşla negatif bir dokunuş arasındaki farkı anlayabiliyor ve onay veriyorlar.

Masaj için en uygun dönem, yeni uyandıkları ve daha sakin oldukları dönem. Bunun dışında huzurlu oldukları herhangi bir an da tercih edilebilir.

Gaz masajı, özellikle ilk 6 ayda bebeklerin karnına yapılan bir masaj. Bununla gazın çıkmasına yardımcı oluyoruz ve bebekler de rahatlıyor.

  • İlk hareketimiz karnı yukarıdan aşağıya sıvazlamak. Bunu yapınca bebeklerin bağırsakları çalışmaya başlıyor.
  • İkinci hareketimiz karın etrafında yuvarlaklar ve spiraller çizmek. Burada önemli nokta saat yönünde hareket etmek. Çünkü bağırsaklarımız bu yönde hareket ediyor. Masaj esnasında bunun tersini yapmamalıyız.
  • Diğer bir hareket ise bebeği bacaklarından tutarak dizlerini karna kadar ittirmek. Bu hareket kabızlığa da iyi geliyor.
  • Son hareketimiz bebeği yüzüstü çevirerek poponun üzerinden yani böbrek arkasından tutarak bel bölgesini sıvazlamak. Bu hareketle birlikte masajı bitirebilirsiniz.
  • Masaj bittikten sonra bebeğe masaja izin verdiği için teşekkür etmek de önemli!

Adana Bebek Masajı için bizi hemen arayabilirsiniz : +905527067007

kaynak:anneysen.com